Telewizja czechowice.tv

• 8 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5464

[ZDJĘCIA] Bez goli w derbowym pojedynku na szczycie

Jako szlagierowa awizowana była sobotnia konfrontacja dwóch czołowych ekip Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej, w której na stadionie w Bestwinie tamtejszy LKS zmierzył się z MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Niestety widowisko nie należało do porywających - skupieni na głębokiej defensywie gospodarze skutecznie rozbijali ataki lidera tabeli, który pomimo kilku okazji nie zdołał znaleźć drogi do siatki i zgromadzeni kibice nie doczekali się żadnych goli. Tym samym podopieczni Marcina Biskupa zanotowali pierwszy remis w sezonie, zachowując dziewięciopunktową przewagę nad swoim głównym konkurentem.

LKS Bestwina - MRKS Czechowice-Dziedzice 0:0 - 7.04.2018 · fot. BM / czecho.pl

Licznie zgromadzona publiczność spodziewała się interesującego pojedynku derbowego, tymczasem była ona świadkiem typowego meczu walki ze znikomą ilością sytuacji bramkowych. Od premierowego gwizdka arbitra gospodarze ustawili solidne zasieki obronne, przyjmując rywala na własnej połowie i licząc na powodzenie jedynie w kontrach, lub stałych fragmentach gry. Zmuszeni mozolnie budować atak pozycyjny czechowiczanie nie mieli zatem łatwego zadania, ale swoje okazje w pierwszej odsłonie stworzyli.

W 12. minucie po centrze Żyły z rzutu rożnego, zbyt lekko głową uderzał Żurek i Kudrys bez większego trudu wyłapał piłkę. Bliżej szczęścia MRKS był jednak w 23. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Patronia z rzutu wolnego, z sześciu metrów futbolówkę tuż nad poprzeczką przeniósł Adamczyk. Składną akcję przyjezdni przeprowadzili także tuż przed przerwą, wówczas po podaniu Dzionski i przepuszczeniu piłki przez Adamczyka, w pole karne przedarł się Szczęsny, lecz z jego płaskim strzałem poradził sobie golkiper Bestwiny. Jeśli chodzi o wicelidera tabeli, właściwie jedyne godne uwagi uderzenie oddał on w 43. minucie, w której to próba Ferugi z okolic linii "szesnastki" - choć odbiła się delikatnym rykoszetem, nie sprawiła pewnie interweniującemu Kozikowi większych problemów.

Obraz gry po 15-minutowej pauzie nie uległ większym zmianom - w dalszym ciągu inicjatywa należała do długo utrzymującego się przy piłce czechowickiego zespołu, a gospodarze czyhali tylko na swój moment, by zaskoczyć przeciwnika. Bramkarza MRKS-u w 65. minucie z rzutu wolnego starał się pokonać Buczek, jednakże bita w środek futbolówka pewnie wpadła w ręce Kozika. 120 sekund później nastąpiła riposta przyjezdnych, bowiem po wrzutce Żyły z rzutu wolnego nieczysto w piłkę na tzw. "dalszym słupku" głową trafił Szczęsny i skończyło się na strachu w szeregach bestwinian. Im bliżej było końca meczu, tym częściej ukontentowani wynikiem gracze miejscowych starali się kraść cenne sekundy, zaś trener Sławomir Szymala w ostatnim kwadransie dokonał aż czterech zmian. Mimo tego przy odrobinie większej precyzji i dozie szczęścia, lider tabeli mógł w samej końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Między 83. a 85. minutą po wrzutkach Patronia i Szędzielarza niecelnie "główkowali" Żyła oraz Patroń, a w 90. minucie bohaterem spotkania mógł zostać Szędzielarz, jednakże z jego uderzeniem z rzutu wolnego poradził sobie Kudrys, wobec czego bezbramkowy remis stał się faktem.

Loading...

LKS Bestwina - MRKS Czechowice-Dziedzice 0:0

Bestwina:
1. Mateusz Kudrys - 17. Marcin Gołąb, 20. Mariusz Duś, 21. Adrian Miroski, 6. Krystian Makowski (76′ 14.Maciej Móll) - 13. Mateusz Droździk, 9. Bartłomiej Feruga (88′ 18. Szymon Święs), 4. Jakub Krawczyk (86′ 11. Adrian Nycz), 5. Wojciech Buczek, 8. Konrad Kowaliczek (46′ 10. Damian Gacek) - 7. Mateusz Włoszek (82′ 19. Dawid Gleindek)
Trener: Sławomir Szymala

MRKS: 12. Krzysztof Kozik - 8. Łukasz Jastrzębski, 5. Szymon Jastrzębski, 14. Rafał Żurek, 18. Ariel Dzionsko - 7. Jakub Raszka (71′ 17. Michał Przemyk), 4. Łukasz Szędzielarz, 10. Krystian Patroń, 6. Damian Szczęsny - 9. Rafał Adamczyk, 11. Mateusz Żyła
Trener: Marcin Biskup

Żółte kartki: Makowski (33′), Gołąb (67′), Duś (78′) - Szczęsny (50′), Szędzielarz (85′)

W następnej kolejce czechowiczanie na stadionie MOSiR gościć będą Koszarawę Żywiec (sobota - 14 kwietnia), a potyczka ta rozpocznie się nieco wcześniej niż pierwotnie planowano, bo już o godzinie 13:00.